reklama

BlackRock sa chystá zarobiť na depreciácii juanu

Jeden z najväčších hedge fondov na svete sa chystá profitovať na oslabovaní juanu, avšak trochu netradičným spôsobom.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Súčasná ekonomická situácia v Číne sa mení zo dňa na deň a dokonca aj v rámci dňa. Klesajúca ekonomická aktivita továrne svete, ako sa zvykne Čína nazývať, donútila PBoC k devalvácii svojej meny, aby udržala konkurencie schopnosť svojich exportov. Na upokojenie trhov to nestačilo a PBoC pritvrdila ešte viac a znížila hlavnú sadzbu aj povinné minimálne rezervy bánk. Volatilita na trhoch je však aj napriek Čínskej snahe veľmi vysoká. 

Posledné kroky čínskej vlády možno vidieť v nákupoch zo strany štátnych fondov, ktoré podľa Goldman Sachs dosiahli 236 miliárd USD za necelých 6 týždňov. Cieľom nákupov bolo pozdvihnúť cenu prepadajúcich sa čínskych akcií. Tento krok naštartoval nákupné objednávky naprieč akciovými a komoditnými burzami celosvetovo pričom na trhu obchodované aktíva nemusia byť tým správnym cieľom prezieravého investora.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zo strachu, že mena tej ktorej krajiny je umelo ovplyvňovaná vládou resp. centrálnou bankou sa narušujú klasické investičné rozhodnutia a nahrádzajú ich investičné rozhodnutia, ktoré ponúkajú väčšiu istotu príp. aj vyšší zisk. Ak túto premisu použijeme na prípad Číny, tak logickým vyústením a jednou z možností umiestnenia kapitálu by mal byť trh realít.

Teóriu podporuje aj jeden z najväčších hedge fondov na svete BlackRock, ktorý chystá obrovské investície v Číne do nákupných centier a kancelárií. Súčasnú situáciu vidia ako príležitosť na vstup na tento trh, ktorému sa doposiaľ vyhýbali, avšak súčasná situácia robí z Číny budúci kľúčový trh pre BlackRock.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Ako sa dá na tomto vlastne zarobiť? Rovnica je celkom jednoduchá. Depreciácia meny spôsobuje, že fyzické aktíva v podobe bytu, alebo domu sa stávajú rozumným útočiskom pre znehodnocujúcu sa hotovosť. Tento typ správania výrazným spôsobom ovplyvní výnosy z realít, ktoré sa v súčasnosti pohybujú v okolí 6 % ročne, pričom pred desiatimi rokmi sa investícia do nehnuteľnosti ročne zhodnotila o 9 %.

Úspešné chúťky BlackRocku, ktorý zamestnáva takmer 12 500 zamestnancov s trhovou kapitalizáciou atakujúcou 50 miliárd USD, by mohli pozdvihnúť akcie spoločnosti na priemer analytikov, ktorý je na úrovni 383.75 USD. Veľké bankové domy cieľujú cenu akcií minimálne o 12 % vyššie ako je tomu v súčasnosti.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Geografické rozloženie príjmov je síce najvyššie v prospech USA a najmenšie v ázijsko-pacifickej oblasti, no ak by realitný trh skutočne začal rásť tak by rástol segment, ktorý sa podieľa na 48 % tvorby ich tržieb a dosiahnutie odhadovanej ceny analytikov na úrovni 383.75 USD by nemuselo byť problémom.

Peter Bukov

Peter Bukov

Bloger 
  • Počet článkov:  32
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Vyštudoval podnikové financie na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Na finančných trhoch pôsobí od roku 2008 a obchodovaniu sa venuje od roku 2011. Pôsobil v spoločnosti CAPITAL MARKETS ocp. ako dealer a člen investičného výboru. Od roku 2015 začal pôsobiť v spoločnosti TopForex ako hlavný analytik. Koncom roka 2018 sa začal venovať vlastnému vzdelávaciemu projektu s názvom Škola Tradingu, ktorý je zameraný na praktické vzdelávanie ohľadom obchodovania. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Post Bellum SK

Post Bellum SK

74 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

752 článkov
Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

20 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu