BlackRock sa chystá zarobiť na depreciácii juanu

Autor: Peter Bukov | 10.9.2015 o 11:01 | (upravené 8.11.2017 o 17:20) Karma článku: 3,40 | Prečítané:  445x

Jeden z najväčších hedge fondov na svete sa chystá profitovať na oslabovaní juanu, avšak trochu netradičným spôsobom. 

Súčasná ekonomická situácia v Číne sa mení zo dňa na deň a dokonca aj  v rámci dňa. Klesajúca ekonomická aktivita továrne svete, ako sa zvykne Čína nazývať, donútila PBoC k devalvácii svojej meny, aby udržala konkurencie schopnosť svojich exportov. Na upokojenie trhov to nestačilo a PBoC pritvrdila ešte viac a znížila  hlavnú sadzbu aj povinné minimálne rezervy bánk. Volatilita na trhoch je však aj napriek Čínskej snahe veľmi vysoká. 

Posledné kroky čínskej vlády možno vidieť v nákupoch zo strany štátnych fondov, ktoré podľa Goldman Sachs dosiahli 236 miliárd USD za necelých 6 týždňov. Cieľom nákupov bolo pozdvihnúť cenu prepadajúcich sa čínskych akcií. Tento krok naštartoval nákupné objednávky naprieč akciovými a komoditnými burzami celosvetovo pričom na trhu obchodované aktíva nemusia byť tým správnym cieľom prezieravého investora.

Zo strachu, že mena tej ktorej krajiny je umelo ovplyvňovaná vládou resp. centrálnou bankou sa narušujú klasické investičné rozhodnutia a nahrádzajú ich investičné rozhodnutia, ktoré ponúkajú väčšiu istotu príp. aj vyšší zisk. Ak túto premisu použijeme na prípad Číny, tak logickým vyústením a jednou z možností umiestnenia kapitálu by mal byť trh realít.

Teóriu podporuje aj jeden z najväčších hedge fondov na svete BlackRock, ktorý chystá obrovské investície v Číne do nákupných centier a kancelárií. Súčasnú situáciu vidia ako príležitosť na vstup na tento trh, ktorému sa doposiaľ vyhýbali, avšak súčasná situácia robí z Číny budúci kľúčový trh pre BlackRock.

Ako sa dá na tomto vlastne zarobiť? Rovnica je celkom jednoduchá. Depreciácia meny spôsobuje, že fyzické aktíva v podobe bytu, alebo domu sa stávajú rozumným útočiskom pre znehodnocujúcu sa hotovosť. Tento typ správania výrazným spôsobom ovplyvní výnosy z realít, ktoré sa v súčasnosti pohybujú v okolí 6 % ročne, pričom pred desiatimi rokmi sa investícia do nehnuteľnosti ročne zhodnotila o 9 %.

Úspešné chúťky BlackRocku, ktorý zamestnáva takmer 12 500 zamestnancov s trhovou kapitalizáciou atakujúcou 50 miliárd USD, by mohli pozdvihnúť akcie spoločnosti na priemer analytikov, ktorý je na úrovni 383.75 USD. Veľké bankové domy cieľujú cenu akcií minimálne o 12 % vyššie ako je tomu v súčasnosti.

Geografické rozloženie príjmov je síce najvyššie v prospech USA a najmenšie v ázijsko-pacifickej oblasti, no ak by realitný trh skutočne začal rásť tak by rástol segment, ktorý sa podieľa na 48 % tvorby ich tržieb a dosiahnutie odhadovanej ceny analytikov na úrovni 383.75 USD by nemuselo byť problémom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Vy ste tu pre nás, nie my pre vás, odkazujú farmári Matečnej

Viac ako sto farmárov z rôznych oblastí Slovenska sa stretlo so zástupcami ministerstva pôdohospodárstva, polície a prokuratúry.

DOMOV

Fico nepripustil chyby, viní Kisku a médiá

???????My nikam neodchádzame, povedal Robert Fico na sneme Smeru v Častej- Papierničke.


Už ste čítali?